avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 564 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu de incadrare asistent medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu de incadrare asistent medical

sunt asistent medical si am lucrat 6 luni ca si asistent debutant cu salariu minim pe economie.dupa 6 luni am dat un examen in urma caruia mi se lua in considerare 13 ani vechime si sporurile aferente,insa de la salariul minim pe economie m-a adus la salariu de incadrare care este de 599.este normal ca sal de incadrare sa fie mai mic ca sal minim pe economie.multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:20, 5 Ianuarie 2016
Nu este corect si nici legal ca salariul de incadrare sa fie sub salariul minim brut pe economie.

In acest caz, puteti sesiza Inspectia Muncii.
Ultima modificare: Marți, 5 Ianuarie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare primarii coradora coradora care este salariul unui consilier cu o vechime de 3 ani in cadrul unei primarii (vezi toată discuția)
Salariul foarte mic jany_ro jany_ro buna ziua, sunt angajata unei primarii in calitate de asistent medical comunitar.am absolvit postliceala sanitara in 2008 si tot de atunci sunt si angajata pe ... (vezi toată discuția)
Salariu vasilecamelica vasilecamelica ce salariu am daspor de cond. deosebite ca lucrez ca infirmier de 1 an si o luna si beneficiez de 50% (vezi toată discuția)