avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta de pensionare.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta de pensionare.

Buna ziua. As dori sa adresez o intrebare si cu putin noroc poate imi poate da si mie cineva un raspuns. Intrebarea face referire la mama mea: dansa a muncit si a cotizat 20 de ani in grupa a doua de munca, are 4 copii nascuti si crescuti si are 57 de ani (anul nasterii 1959). La ce varsta are drept sa se pensioneze?
Multumesc anticipat. Cu respect va salut.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:35, 6 Ianuarie 2016
Precizati, luna nasterii.
Februarie.
Limita de varsta la 61 de ani 4 luni'

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare mariastan20 mariastan20 Buna ziua, Ma numesc Maria si doresc sa va adresez o intrebare. Am o vechime de 35 ani,9luni,24 zile din care 19 ani,8 luni,23 zile in grupa a II a cand pot ... (vezi toată discuția)
Ani de munca si grupa Dumitru_ro Dumitru_ro Sotia mea are varsta de 54 ani, 17 ani vechime in munca din care 12 ani si 9 luni lucrati cu grupa a 2 a de munca la cati ani poate iesi anticipat la pensie ? (vezi toată discuția)
Pensionare roller1812 roller1812 Buna ziua, As dori sa va intreb despre conditiile de pensionare pentru mama mea. Dansa are 55 de ani, 36 de ani lucrati si a crescut 3 copii. Care ar fi ... (vezi toată discuția)