Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta de pensionare.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta de pensionare.

Buna ziua. As dori sa adresez o intrebare si cu putin noroc poate imi poate da si mie cineva un raspuns. Intrebarea face referire la mama mea: dansa a muncit si a cotizat 20 de ani in grupa a doua de munca, are 4 copii nascuti si crescuti si are 57 de ani (anul nasterii 1959). La ce varsta are drept sa se pensioneze?
Multumesc anticipat. Cu respect va salut.
Precizati, luna nasterii.
Februarie.
Limita de varsta la 61 de ani 4 luni'