avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Legislatie comercializare vin
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Legislatie comercializare vin

am o intr indiv domeniul cultivarea viei si producerea si comercializarea vinului
coduri CAEN 1102;4631;4634 5210 activitati principale iar ca activitati sec 0121 ; 4631 ; 4634 ; 4799=comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor standurilor chioscurilor si pietelor
vreau sa stiu daca am voie sa vind vin la persoane fizice cu bon fiscal de acasa sau la domiciliul clientului
mentionez ca am achizitionata casa de marcat inregistrata la anaf

Alte discuții în legătură

Infiintare srl-d + casa de marcat baiatu1 baiatu1 Buna ziua. Doresc sa-mi infiintez un SRL-D si am 2 intrebari, daca ma puteti ajuta cu niste informatii. Obiectul de activitate va fi comertul de ... (vezi toată discuția)
Coduri caen depozit turcalexandra turcalexandra Buna ziua, Detin un depozit inchiriat unde receptinez marfa (articole copii) achizitionata din tara si UE si o expediez prin curierat (la bucata) catre ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4799 ContSters304386 ContSters304386 Buna seara. Daca am ca obiect de activitate secundar \\"Comert cu amanuntul in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor\\" - cod caen 4799, pot ... (vezi toată discuția)