Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Recrutare f.p. de executie la primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Recrutare f.p. de executie la primarie

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati ce pasi trebuie sa urmeze o primarie in vederea recrutarii unui functionar public de executie pe perioada nedeterminata (postul a fost prevazut in planul de ocupare a functiilor si avizat de ANFP).
Multumesc,
H.
Vedeti HG 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici

[ link extern ]
Multumesc, m-am gandit poate ma ajuta cineva, cine se ocupa de angajari la o institutie publica.
Daca urmati procedura mentionata in HG 611/2008 , atunci nu aveti de ce sa va faceti griji

Vedeti si acest Ghid scos de ANFP
[ link extern ]