avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Recrutare f.p. de executie la primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Recrutare f.p. de executie la primarie

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati ce pasi trebuie sa urmeze o primarie in vederea recrutarii unui functionar public de executie pe perioada nedeterminata (postul a fost prevazut in planul de ocupare a functiilor si avizat de ANFP).
Multumesc,
H.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 11 Ianuarie 2016
Vedeti HG 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici

[ link extern ]
Multumesc, m-am gandit poate ma ajuta cineva, cine se ocupa de angajari la o institutie publica.
Daca urmati procedura mentionata in HG 611/2008 , atunci nu aveti de ce sa va faceti griji

Vedeti si acest Ghid scos de ANFP
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu de referent in loc de consilier brumaramalia brumaramalia Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine. Sunt functionar pe post de referent, dar am studii superioare de lunga durata. Am 2 colegi, care au absolvit ... (vezi toată discuția)
Promovarea in grad profesional biancal biancal Bună ziua. Am şi eu o nelămurire. Promovarea funcţiilor publice în grad profesional se face cu avizul A.N.F.P. În ce constă avizul A.N.F.P.? Este ... (vezi toată discuția)
Solicitare aviz anfp pentru promovare in grad profesional superior ecaliopi ecaliopi Este necesar avizul ANFP in situatia promovarii unui functionar public in grad profesional superior ? ( pentru functii publice de executie, la nivel de ... (vezi toată discuția)