Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract asistenta juridica nerespectat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract asistenta juridica nerespectat

buna ziua...doresc un raspuns in legatura cu un contract semnat intre o persoana si un avocat pe o anumita suma de bani,iar cel din urma din cauza unor probleme cu justitia nu a respectat contractul. Cum pot recupera suma de bani?
Dacă nu s-a prezentat la judecata sau ce a avut de făcut discutați cu el.
În caz contrar e complicat.
Va trebui sa mergeți la barou.
am incercat sa vorbesc dar si.a schimbat numarul de telefon si nu pot da de dumnealui
Notificare avocat, mers la el, instiintare barou, actiune instanta.
Dacă știați cu ce se ocupa și l-ați angajat ca v-a convenit ați greșit.
Nu cred ca o sa va recuperați banii dacă nu rezolvați amiabil.
Probabil ca nu va mai avea bani în cont și degeaba ați avea câștig de cauza.
normal....corb la corb nu.si scoate ochiii.....multumesc domnule avocat