avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract asistenta juridica nerespectat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract asistenta juridica nerespectat

buna ziua...doresc un raspuns in legatura cu un contract semnat intre o persoana si un avocat pe o anumita suma de bani,iar cel din urma din cauza unor probleme cu justitia nu a respectat contractul. Cum pot recupera suma de bani?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:27, 14 Ianuarie 2016
Dacă nu s-a prezentat la judecata sau ce a avut de făcut discutați cu el.
În caz contrar e complicat.
Va trebui sa mergeți la barou.
am incercat sa vorbesc dar si.a schimbat numarul de telefon si nu pot da de dumnealui
Notificare avocat, mers la el, instiintare barou, actiune instanta.
Dacă știați cu ce se ocupa și l-ați angajat ca v-a convenit ați greșit.
Nu cred ca o sa va recuperați banii dacă nu rezolvați amiabil.
Probabil ca nu va mai avea bani în cont și degeaba ați avea câștig de cauza.
normal....corb la corb nu.si scoate ochiii.....multumesc domnule avocat

Alte discuții în legătură

Buna ziua ma ajutați va rog cu o informație, am plătit avocatul ... Mathhmathi Mathhmathi Buna ziua ma ajutați va rog cu o informație am plătit avocatul prin transfer bancar știe și la detalii ca plata este pentru custodia copilului am plătit ... (vezi toată discuția)
E normal să dureze un an și jumătate de când am solicitat în instanță custodia și pensia de întreținere? Cricri27 Cricri27 Buna ziua,as dori sa intreb daca e normal sa dureze un an si jumatate de cand am solicitat in instanta custodia si pensia alimentara,tatal fetitei fiind ... (vezi toată discuția)
Avocat dezinteresat si incompetent - reclamatie Ser610 Ser610 Am fost reprezentat defectuos de un avocat, vreau sa depun reclamatii impotriva acesstuia: -foarte proasta comunicare -nu s-a prezentat la 2 termene si ... (vezi toată discuția)