Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... certificat handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

certificat handicap

buna ziua.As dori sa stiu de ce pentru un bolnav de boala parkinson forma rigido akinetica grad 4, bci,dementa in cadrul boli parkinson,in trecut cu o tentativa suicidara ,poliartroza,sch de hipodebit cerebral, bolnav pentru care comisia a venit acasa nu i sa acordat doar un grad accentuat fara drepet de insotitor sau indemnizatie.Mentionez ca pe referatul medical a medicul specialist a mentionat la rubrica de obs ca are nevoie de insotitor . Cand am mentionat acest fapt raspunsul lor a fost ca toti medici specifica acest fapt acolo si ca nu conteaza in fond ce se scrie in referat si ca ar fii trebuit sa se specifice la rubrica diagnostic ca este neputincios.
Daca apreciati netemeinica decizia comisiei de expertiza medicala persoane cu handicap,
aveti dreptul sa formulati contestatie la comisia medicala superioara de expertiza persoane cu handicap