Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Sfaturi dotare cu aparatura cabinet cosmetic
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Sfaturi dotare cu aparatura cabinet cosmetic

Buna ziua,
vreau sa aduc din China, aparatura specifica pentru cu cabinet cosmetic.
Poate cineva sa imi dea unele sfaturi?
Ce stiti despre aparate de acest gen importate din China? Sunt bune?
Va multumesc.
Va sfatuiesc sa achizitionati aceste aparate de la un reprezentant din Romania. Beneficiati de garantie si aveti pe cine "lua de guler" in cazul unei defectiuni sau pentru consumabile.
Aveti date concrete sau presupuneti ca e mai bine asa?
Multumesc !
Eu personal am preferat achizitionarea unor aparate de la reprezentanti din Romania, tocmai din cauza consumabilelor si a garantiei; am avut ca alternative produse din China dar din cauza celor mentionate mai sus am preferat varianta sigura... contract, garantie, eventual plata in rate sunt mai usoare asa.
Laur68, utilizator
Puteti sa imi spuneti de la ce firma ati cumparat?
Si daca sunteti multumita?
Va multumesc!
Nu cred ca pot mentiona firmele de la care am achizitionat. Am cautat reprezentantii pe internet, in functie de apartul care m-a interesat; am strins citeva oferte si am comparat calitatile aparatelor si diferentele; am preferat sa cumpar ceva de calitate chiar daca a fost in detrimentul pretului (nu am luat cel mai mic pret ca factor principal de comparatie); apoi am analizat cosumabilele si prin contract m-am asigurat de garantie si posibilitatea de a achizitiona consumabile macar pe perioada de amortizare a aparatului.
Laur68, utilizator