Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Model formular achizitii de pe piata libera
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Model formular achizitii de pe piata libera

Va rog sa ma ajutati cu un model de formular pentru achizitii produse alimentare
de catre Persoana Juritica de pe piata libera
Dumneavoastra va trebuie nu un model oarecare ci o fila din carnetul de comercializare in care sa fie trecute produsele achizitionate de la respectivul din piata sau de la poarta. La aceasta intocmiti nir. si o bagati in gestiune ca document doveditor al provenientei marfii.
Potrivit legii nr. 145/2014, carnetul de comercializare este documentul utilizat de persoana fizica care detine atestat de producator, pentru exercitarea actului de comert cu ridicata sau comert cu amanuntul a produselor agricole obtinute in ferma/gospodaria proprie.