Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cai de atac
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cai de atac

Ma judec într un dosar la curtea de apel ,sentinta a fost data și precizează definitiva și irevocabila ,spuneți mi va rog mai este vreo șansă de atac???După noul cod!!Va mulțumesc! !!
exista cai extraordinare de atac, insa trebuie sa va incadrati in niste motive clar si limitativ prevazute de lege. Nu este indeajuns sa fiti nemultumit de hotararea instantei
Mai puteti formula caile extraordinare de atac:contestatia in anulare(art.503-508 NCPC) sau revizuire(art.509-513 NCPC) daca va incadrati in motivele respective.