avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant 2009 formularul 30
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant 2009 formularul 30

Va rog sa ma ajutati!!!!!

Formularul 30 "Date Informative" s-a modificat. Datele care trebuiesc completate sunt deja in primele doua formulare. Ce fac? Le mai reiau inca odata?????

Multumesc!:)
Cel mai recent răspuns: t.simona , utilizator 17:37, 5 August 2009
bestb a scris:

Va rog sa ma ajutati!!!!!

Formularul 30 "Date Informative" s-a modificat. Datele care trebuiesc completate sunt deja in primele doua formulare. Ce fac? Le mai reiau inca odata?????

Multumesc!:)



Sunt oarecum reluate, ele sunt defalcate!
Succes!
este insa si coloana cu 30.06.2008 si acela trebuie calculate si completate?

am un leasing financiar pentru o masina, in contract scrie ca toate ratele se calculeaza in euro dar se platesc in ron, atunci eu pe ce rubrica scriu imprumutul la 84 in lei sau la 85 in valuta?
Buna ziua,

Daca am firma suspendata cu data de 1 mai cum completez in formularul 30, la numarul mediu de salariati? Pana in aprilie inclusiv am avut un salariat cu norma de 10 ore/luna (contabilul).
Multumesc!
stafancj a scris:

este insa si coloana cu 30.06.2008 si acela trebuie calculate si completate?

am un leasing financiar pentru o masina, in contract scrie ca toate ratele se calculeaza in euro dar se platesc in ron, atunci eu pe ce rubrica scriu imprumutul la 84 in lei sau la 85 in valuta?


Bineinteles ca daca aveti balanta pe 30.06.2008, adica daca firma este infiintata inainte de acesta data, trebuie sa completati acesta coloana.
Leasing-ul financiar obtinut de la o societate de leasing autohtona si platibil in lei, chiar daca pretul este legat de o valuta , se trece la lei. Numai contractele de leasing platibile in valuta se trec la valuta.
Spor la teaba!
Ultima modificare: Miercuri, 29 Iulie 2009
Oranina Dumitru, Contabil
CVASI a scris:

Buna ziua,

Daca am firma suspendata cu data de 1 mai cum completez in formularul 30, la numarul mediu de salariati? Pana in aprilie inclusiv am avut un salariat cu norma de 10 ore/luna (contabilul).
Multumesc!


scrieti 1

Alte discuții în legătură

Finalitate leasing simomagda simomagda Un mijloc fix a fost amortizat integral pe perioada leasing-ului .La data finalizarii leasing-ului valoarea din contabilitate este 0.In aceste conditii cum se ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contract lease-back in cazul in care valoarea contabila difera de valoarea justa miha1978 miha1978 Buna ziua! Va supun atentiei urmatorul caz: La data de 01.08 firma a inregistrat un contract de lease-back pentru o cladire, valoare contabila bruta 30000, ... (vezi toată discuția)
Inchirierea unui spatiu pentru o firma jean59 jean59 Doresc sa inchiriez un spatiu unei firme care desfasoara activitati comerciale.Spatiul se afla intr-o cladire situata pe raza unei comune(la tara).Vreau sa fac ... (vezi toată discuția)