Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare domiciliu!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare domiciliu!

Doresc sa schimb adresa,la adresa unde locuiesc.Dupa decesul parintilor am facut succesiunea si suntem 3 mostenitori.Cum procedez sa schimb domiciliu la adresa parintilor?Trebuie acordul si celor 2 frati?Ce pasi trebuie sa urmez?
Multumesc anticipat pt. ajutor.
Mergeti la politie cu certificatul de mostenitor, n-ar trebui sa va ceara si acordul celorlalti mostenitori deoarece va mutati intr-o casa care este si proprietatea dvs.