avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pfa/contributie pensie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pfa/contributie pensie

amunPFA ,in sistem real,am inregistrat pierdere si as dori ca in anul 2016 dupa noul cod fiscal sa contribui la pensie sa mi se considere vechime totala in munca,cat am sa platesc acum trimestrial,pana acum am platit 666 ron/ trimestru.

Alte discuții în legătură

Pfa - cod caen 6201 - facturare client non-ue 2016 RaduB123 RaduB123 Buna ziua, La momentul actual sunt PFA in sistem real(cod CAEN 6201). Ar urma sa inchei un contract de dezvoltare soft cu o firma din afara UE(Canada). Am ... (vezi toată discuția)
Contributii sociale deductibile? danar122 danar122 Bună ziua, sunt traducător (profesie liberă), sistem real. Aș dori să știu dacă mai sunt deductibile contribuțiile sociale. Am dat deja declarația ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 utilizator5555 utilizator5555 Buna ziua, Un PFA infiintat in 2009, in sistem real, dar in toata perioada a fost si angajat cu contract de munca in alta parte. Pana acum nu a depus ... (vezi toată discuția)