Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Majorare punctaj gr.I de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Majorare punctaj gr.I de munca

Buna ziua,
Sotul meu a iesit la pensie in anu l2010,avand 18 ani de gr.I de munca.
Va rog sa-mi spuneti daca va beneficia de majorarea punctajului pentru grupa de munca..

Nu va beneficia de acesta majorare.
A beneficiat de ea la momontul deschiderii drepturilor prin aplicarea O.U.G.209/2008.
O gasiti mentionata in decizie.