Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare datorii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare datorii

As dori sa stiu , daca am o datorie la CETELEM, si nu o mai pot achita, iar acum ma someaza ca trec la recuperarea bunurilor, iar eu nu am bunuri pe numele meu, ce se intimpla?
Daca nu aveti bunuri mobile/imobile pe numele dvs. este clar ca, nu va poate executa bunurile dar, poate sa va puna poprire pe venituri.
Daca nu aveti bunuri in evidenta,executorul judecatoresc va comunica starea de insolvabilitate creditorului
Creditorul poate renunta sau poate solicita mentinerea pe rol activ a cererii de executare silita in speranta ca poate dv veti dobandi drepturi salariale sau alte bunuri care eventual sa faca obiectul executarii silite
DAR FIRMA SE POATE SA RECUPEREZE DEBITUL PRIN BUNURILE CELOR DIN FAMILIE?
Nu, daca nu ei sunt cei datori.
- nu mai scrieti cu majuscule.