Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Documente pentru inregistrare in ROI - certificat ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Documente pentru inregistrare in ROI - certificat constatator

Buna ziua,

Detin un SRL-D infiintat in 12.01.2015 si doresc sa il inregistrez in ROI.
Pe langa cazierul judiciar si declaratia 095 este necesar si "certificatul constatator emis de Oficiul Registrului Comerţului din care să rezulte repartizarea capitalului social între asociaţi, valabil la data depunerii cererii".
Intrebarea mea este care ar fi termenul de valabilitate al certificatului constatator? Pot merge cu cel original emis la infiintarea firmei acum un an si cateva zile sau este necesar un nou certificat emis acum de ONRC?
In cazul in care este valabila a doua varianta, care sunt documentele necesare pentru emiterea certificatului, ce taxe trebuie platite si in cat timp se elibereaza in mod normal?

Va multumesc anticipat!
cel de la infiintare nu contine astfel de informatii
Se elibereaza pe loc, costa 45 de lei la onrc.
e valbil 3 luni.