Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... dreptul copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

dreptul copilului

Buna ziua am o nelamurire,,in luna Decembrie 2015 nu mi-a venit alocatia copilului in varsta de 1 an,,azi am fost la posta si am intrebat de ce nu a venit si mi sa raspuns foarte urat,,dupa care mi sa spus sa fac o contestatie ca pe ele nu le intereseaza,,cum pot sa fac sa recuperez si banutii din luna decembrie??nimeni nu imi spune nimic. va multumesc
Mergeti si intrebati la AJPIS sau depuneti o sesizare la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială, email : anps@prestatiisociale.ro