Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In 2009 am facut un credit si un card de credit, tiriac bank si rbs. Nu am girat cu nimic. O perioada am platit, apoi nu am mai putut achita nimic. Au fost vandute la firme de recuperare diferite. Vreau sa stiu daca in momentul de fata mi se poate pune oprire pe salariu de catre acestia avand in vedere ca nu am ajuns la nicio intelegere cu ei.
Da, se poate face poprire pe salariu.
ca sa se ajunga la poprire, firma trebuie sa apeleze la executor, iar dvs aveti dreptul de a contesta executarea intermen de 15 zile de cand aflati de instituirea popririi , ati putea invoca prescriptia daca timp de 3 ani de la scadenta creditorul sau chiar dvs nu ati facut un act ce ar intrerupe termenul de prescriptie.