Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata partiala

Buna ziua,indeplinind conditiile pt pensia anticipata,cumuland anii lucrati in Romania cu cei lucrati in Italia si avand rezidenta in Italia ,am depus cererea de pensie in Italia,cererea fiind adresata statului roman,voi primi pensie pt anii lucrati in Romania.As vrea sa stiu care e demersul,voi fi contactata de Casa Judeteana de Pensii Constanta,am lucrat in acest judet,sau trebuie sa sun eu sa intreb ce si cum.Va multumesc !Mentionez ca cerea am facut-o anul trecut in noembrie,data nasterii 16/06/1959.
O sa va contacteze de la Casa de Pensii dar dupa ce va primi toate documentele din Italia.