Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comercializare produse cosmetice handmade
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comercializare produse cosmetice handmade

Care sunt aprobarile necesare pentru a putea comercializa legal produse cosmetice handmade(ulei barba, balsam barba etc.)?

Multumesc.
De interes pentru dvs. sunt informatiile continute pe urmatorul link: www.avocatnet.ro/content/for...
Pentru detalii intrati pe site-ul Ministerului Sanatatii, la capitolul Autorizatii.
Va multumesc!