avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comercializare produse cosmetice handmade
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comercializare produse cosmetice handmade

Care sunt aprobarile necesare pentru a putea comercializa legal produse cosmetice handmade(ulei barba, balsam barba etc.)?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: OctavianCristea , utilizator 11:24, 3 Februarie 2016
De interes pentru dvs. sunt informatiile continute pe urmatorul link: www.avocatnet.ro/content/for...
Pentru detalii intrati pe site-ul Ministerului Sanatatii, la capitolul Autorizatii.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii necesare sapunuri handmade? cristinan44 cristinan44 Buna ziua! Am o prietena care ar dori sa deruleze o activitate de productie de cosmetice handmade, in principal sapunuri si nu stie care ar fi etapele necesare ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma producere sapun natural Valeriano Valeriano Buna ziua. Intentionez sa-mi deschid o mica afacere si anume, produceea si comercializarea sapunului natural. Pentru aceasta as dori sa stiu care este ... (vezi toată discuția)
Autorizare vanzare creme cosmetice si sapunuri facute in casa victor.12 victor.12 Vreau sa vand creme cosmetice si sapunuri facute in casa, doar din uleiuri naturale. Ce trebuie sa fac si ce acte, autorizatii, etc sint necesare pentru a fi ... (vezi toată discuția)