Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru studenti!
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru studenti!

Buna seara, am 20 de ani si sunt student al Academiei de Studii Economice Bucuresti, doresc sa imi deschid o cofetarie in Bucuresti. In acest moment am doar posibilitatea de a achizitiona produsele de la alta firma si ideea de afacere. As dori sa aflu ce benefici am pentru ca sunt student si daca pot obtine fonduri nerambursabile, care sunt pasi de urmat? de ce avize as avea nevoie si de unde le pot obtine? trebuie sa imi deschid firma? si daca da cum pot face asta? cat timp dureaza de le inceperea procesului pana la primirea banilor care ar fii costurile? si daca pot angaja/plati o persoana pentru a face toate aceste lucruri pentru mine?
La multi ani frumosi si spor in absolvirea cursurilor Academiei:)
Pentru a deschwide o cofetarie, trebuie mai intai sa infiintezi o firma in principiu un SRL-D ca are costuri 0 la infiintare.
Apoi va trebui sa accesezi programe nationale, cu un plan de afaceri bine facut.
Spatiul si afacerea va trebui autorizata, gasesti detalii de avizare pe internet.
Despre programele care finanteaza aceste activitati gasiti detalii la:

[ link extern ] /