Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Casa de batrani
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Casa de batrani

Care ar fi conditiile infiintari unei case de batrani in mediul rural? Ce autorizatii sunt necesare? Ce finantari ar fi disponibile pentru acest domeniu?
dragavei, utilizator
Gasiti toate detaliile pe
[ link extern ] /
Pentru autorizatii privind un asezamant pentru ingrijirea batranilor, acesta trebuie clasificat conform legii Legea nr. 17/2000, lege privind asistenta sociala a persoanelor varstnice, republicata. Depinde de servicile pe care va ganditi sa le oferiti. Casa de batrani este generic denumita. Importante sunt serviciile oferite.