Forum Discuţii juridice Executare silită lmprumut bancar pentru navigatori
Discuție deschisă în Executare silită

lmprumut bancar pentru navigatori

as dori si eu sa stiu ce se intampla in cazul in care un navigator a facut un imprumut de nevoi personale la o banca fara ca sotia sa stie , si... datorita faptului ca navigatorul numai participa nici cu bani la intretinerea fam, bea ff mult si facea scandaluri, sotia a hotarat sa divorteze. acum d-sa a aflat de creditul sotului care nu va mai putea sa-si plateasca ratele si nu stie daca banca va pune sechestru pe apartamentul care l-au avut ,si in urma divortului a ramas sotiei- dumneaei dandu-i fostului sot banii pe partea ce i se cuvenea. deci daca sotia si cei doi fii vor fi buni de plata pentru prostiile acestui barbat. va multumesc anticipat
bviorica a scris:

[...] si nu stie daca banca va pune sechestru pe apartamentul care l-au avut ,si in urma divortului a ramas sotiei- dumneaei dandu-i fostului sot banii pe partea ce i se cuvenea. deci daca sotia si cei doi fii vor fi buni de plata pentru prostiile acestui barbat.

Da, este foarte probabil sa fie buni de plata impreuna, stiti cum este ...la bine si la rau, au jurat, deci trebuie sa se tine de cuvant.