Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Angajat de pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Angajat de pfa

s-au modificat formularele 020 si 030. dc pfa-ul are un angajat pt care retinea si platea lunar contributiile aferente salariilor, prin modificarea declaratiilor mentionate precedent rezulta ca de acum vor trebui retinute si platite trimestrial? trebuie depus ceva in acest sens sau putem ramane lunar in continuare fara a depune nimic?
multumesc!
pfa nu are nicio obligatie atata timp cat salariatul are contract de munca ptr care i se intocmeste si depune lunar declaratia 112 sau trimestrial,depinde cum a optat in vectorul fiscal.
desirelia75, utilizator