Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Grade de rudenie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Grade de rudenie

Buna ziua,

As dori sa stiu ce grad de rudenie exista intre mine si sotia veriorului meu primar. Imi este verisoara, matusa sau...ce?
multumesc anticipat.
maja722108, utilizator
Exista un grad de rudenie prin alianta, respectiv verisoara.;)
Va este verisoara de gradul IV prin alianta!
:D
Va multumesc pentru raspunsuri.
As mai avea o intrebare, va rog.
Daca ea imi este verisoara de gradul IV, ce imi este copilul ei?
Multumesc.
maja722108, utilizator
Nu există niciun grad de rudenie.

:bow:
Daca acel copil este si al verisorului dumneavoastra...atunci sunteti rude de gradul V.
Daca nu .....nu sunteti rude.