Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort si partaj. bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort si partaj. bunuri comune

buna ziua.am actiunea de divort intentata din luna noiembrie.sotul meu a plecat de acasa in septembrie.eu raminind doar cu baiatul in apartament am mai cumparat lucruri in casa,dar am primit si de la rude lucruri.televizoare,masina de spalat,mai multe.cum pot dovedi ca le am de la rude?adica ce pot face sa mi le pastrez sa nu mi le ia sotul?el oricind poate veni in casa si imi poate lua din lucruri.cum pot face asta?va multumesc
Intai de toate, doamna, schimbati yala la usa. E mai sanatos asa. Daca totusi intra sotul in casa si va fura din lucruri, faceti plangere penala. Rudele care v-au facut cadouri sa fie pregatite sa declare ca dvs. v-au facut cadou lucrurile si data la care au facut-o.
am dreptul sa schimb yala la usa?ca deocamdata casa e bun comun.inca nu e partajul facut
Aveti daca omul s-a mutat.