Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reciclare PET-uri la asociatii de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reciclare PET-uri la asociatii de proprietari

Buna ziua,

As vrea sa valorific PET-urile care se aduna de la asociatia noastra de proprietari si care oricum ajung in containerul de gunoi, ROSAL nefiind interesata de colectarea selectiva a deseurilor. Am cerut in repetate randuri containere speciale, insa daca nu vor, sa fie sanatosi!
Cu banii de pe PET-uri as acoperi diverse maruntisuri de la bloc, ei intrand in fondul se reparatii.

Imi poate da cineva o idee, cum as putea proceda? Exclus sa merg eu cu sacul in spate la vreun centru de colectare. Exista firme care se ocupa cu asa ceva, care fac ridicari de materiale reciclabile? Pentru deseuri din hartie stiu ca exista Recicleta, insa pentru plastic nu am auzit inca.

Multumesc!
Un exemplu luat la o consultare simpla pe Google:
[ link extern ] /

Or mai fi si altii....