Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Dosarul preturilor de transfer
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Dosarul preturilor de transfer

Buna ziua,
1.Avand in vedere ordinul ANAF 442/2016, la o microintreprindere, daca nu se depaseste limita de 50.000 de euro nu se mai cere dosarul preturilor de transfer?
2. Avand in vedere ca nu oricine are acces la baze de date ( Orbis, Amadeus,etc) este de ajuns demonstarea pretului de piata cu contracte Client-Societate mama din EU, din care se deduc eventuale costuri sau marje?
Citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...
Am citit articolul inainte sa scriu intrebarile, Insa nu am gasit in articol raspunsurile la intrebarile mele. Altfel nu mai puneam aceste intrebari.