Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane, conditii pentru responsabil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane, conditii pentru responsabil

Buna ziua
Daca cineva este salariat pe postul RESPONSABIL RESURSE UMANE, trebuie neaparat sa are diploma /educatie si pregatire profesionala sau studii superioare
Ajunge si de la angajator decizia de a completa si a transmite catre ITM toate angajarile si modificarile contractelor de munca incheiate cu salariatii firmei conform registrului de salariati?
Nu este obligatoriu sa aiba studii superioare in domeniu.

Prin art.2 alin.5 din HG nr.500/2011 s-a prevazut ca , completarea si transmiterea registrului se fac de catre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisa de catre angajator.