Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... nedeclararea persoanelor la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

nedeclararea persoanelor la intretinere

recent am fost aleasa presedinte la un bloc si sunt cateva apartamente care au persoane nedeclarate la intretinere. La un apartament cu 2 camere sunt trecute la intretinere 1 persoana si locuiesc 4 persoane. Le-am spus , nu au recunoscut , ba mai mult au venit la mine cu mult tupeu si pusi pe cearta. Va rog sa ma invatati cum sa procedez legal sa-i trec 4 persoane la intretinere. Va multumesc.
daca si evidenta populatiei si-ar face treaba n-am fi pusi pe drumuri ,acolo e inregistrata fiecare persoana ! inainte de 89 se putea ,acum ......................
~ Conținut șters la cerere ~