avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia de inactivitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia de inactivitate

Buna ziua,pot depune declaratia de inactivitate 2 ani la rand. Am deschis o firma in 2014 si din anumite motive nu are inca activitate.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: danae71 , utilizator 16:12, 10 Martie 2016
Buna ziua!
Da, se poate depune.
cu intarziere,multumescfrumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva si profit - declaratii nedepuse bakita bakita buna seara, as dori sa stiu pentru in SRL fara activitate - de ani buni; fiscul a trimis acasa o notificare pentru nedepunerea in termen a del. tva si decl ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru nedepunerea in termen a situatiei financiare pe 2013 maxica maxica Buna ziua, Firma este inactiva din luna octombrie 2012 si am recent am primit amenda 2000 pentru ca nu am depus situatia financiara pe anul 2013. Intrebarile ... (vezi toată discuția)
Firma inactiva MinolaRaisa120 MinolaRaisa120 Am o micro interprindere srl , neplatitoare tva si apar ca fiind firma inactiva .Ce insemna ? Contabila mea spune ca este o eroare pt ca eu sunt neplatitoare ... (vezi toată discuția)