Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva

Am luat de la R.D.S.pe data de 28-12-2015 un telefo cu plata in12 rate lunare.
Pe factura imi apare la plata ratei cota TVA de 24% .
E corect, daca tva a scazut de la 01 01 2016 la 20% sa platesc ratele urmatoare cu cota tva de 24% ?
Va multumesc anticipat
Daca factura initiala a fost emisa in 2015, cu valoarea totala a telefonului, atunci consider ca este corect. Iar dvs o sa achitati ratele in 2016.