Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Completare carti de imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Completare carti de imobil

Buna ziua,am vreo obligatie de a da administratorului seria de pe buletin si cnp spunan-d ca cei de la politie iar fi cerut completari pt.cartile de imobil in care stau. Va multumesc.
codrutz2007, utilizator
HG 389/2006 privind forma si continutul actelor de identitate, ale autocolantului privind stabilirea resedintei si ale cartii de imobil

Art. 5. - (1) Cartea de imobil pentru imobilele cu destinatie de locuinta este documentul de evidenta in care se inscriu, in conditiile legii, datele persoanelor care locuiesc in imobilele cu destinatie de locuinta.
(2) Forma si continutul cartii de imobil pentru imobilele cu destinatie de locuinta sunt cele prevazute in modelul prezentat in anexa nr. 4.

[ link extern ]
Dau decat seria si nr.buletin fara cnp asta am vazut in anexa 4.Multumesc mult .