Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Demisie din comisia de disciplina
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Demisie din comisia de disciplina

cui trebueie adresată demisia din comisia de disciplină a unei primării
Demisia din comisia de disciplină nu prea există, dacă mi-e permisă o astfel de exprimare.

Puteţi să renunţaţi la calitatea de membru în comisia de disciplină prin cerere scrisă motivată, situaţie în care mandatul încetează la data precizată de dvs. în cerere. Vedeţi art. 15, alin. (1), lit. g) din H.G. nr. 1344/2007 privind normele de organizare şi funcţionare a comisiilor de disciplină.
[ link extern ]

Cererea de renunţare la calitatea de membru în comisia de disciplină se adresează preşedintelui acesteia.