avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Demisie din comisia de disciplina
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Demisie din comisia de disciplina

cui trebueie adresată demisia din comisia de disciplină a unei primării
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 14:59, 21 Februarie 2016
Demisia din comisia de disciplină nu prea există, dacă mi-e permisă o astfel de exprimare.

Puteţi să renunţaţi la calitatea de membru în comisia de disciplină prin cerere scrisă motivată, situaţie în care mandatul încetează la data precizată de dvs. în cerere. Vedeţi art. 15, alin. (1), lit. g) din H.G. nr. 1344/2007 privind normele de organizare şi funcţionare a comisiilor de disciplină.
[ link extern ]

Cererea de renunţare la calitatea de membru în comisia de disciplină se adresează preşedintelui acesteia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisia de disciplina ramonamarcu ramonamarcu sunt functionar public in cadrul unei primarii, iar de curand am fost numita de primar ca membru in comisia de disciplina. La prima convocare am si fost ales ... (vezi toată discuția)
Suspendarea mandatului membrilor comisiei de disciplinã Filip Alexandru Filip Alexandru La ce se refera mai exact, art.13 (1) lit.e din HG 1344/2007. (1)Mandatul de membru al comisiei de disciplină se suspendă în cazul în care: a)soţul, ... (vezi toată discuția)