Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Abuz anti-fumat: Are voie politia primariei sa imi dea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Abuz anti-fumat: Are voie politia primariei sa imi dea amenda acum 16.02.2016 ca se fumeaza in barul meu?

Buna seara,
Am un bar in care acum se fumeaza, stiu de legea-anti-fumat, dar stiu ca intra in vigoare pe 16.03.2016, si de pe 16 trebuie sa ma conformez.
Au venit de la politia primarie si mi-au dat 2000ron amenda ca acum se fumeaza in bar.
Are voie sa ma amendeze acum?
Astept raspuns!
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
In primul rand trebuie vazut la ce au aplicat sanctiunea contraventionala, poate nu este la legea noua, ci la altceva. :) Ce scrie in p-v, art., lege ?