Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog mult, un sfat :)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog mult, un sfat :)

Buna ziua,

la firma unde lucrez vrem sa angajam pe cineva pentru prospectare/studiu de piata dar nu vrem cu contract de munca; nu-l vrem cu un program fix si sa fie platit pe baza de comision.

Dar nici in afara legii nu vrem sa fie :). Cam multe vrem, nu? :)

Va rog sa ma sfatuiti, ce fel de contract ii putem face? Am citit despre contractul de agent/agentie si despre contractul de comision... stiti ceva despre astea? Ma puteti ajuta, macar cu o directionare la cineva care stie? :)

Va multumesc frumos!
Buna seara,
revin iar cu o mica problema... am nevoie de niste sfaturi de la cei care cunosc, au auzit, au avut de-a face cu externalizarea partii de administrare de personal.

La noi se "lucreaza" acum la aceasta externalizare. Ce ma intereseaza pe mine ar fi niste sfaturi/sugestii legate de clauzele contractuale: la ce sa fiu atenta? de ce anume sa ma feresc? ce clauze care sa ne protejeze cat mai mult ar fi bine sa gandesc?

Va multumesc