avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Taxa timbru de mediu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Taxa timbru de mediu

Buna ziua! Pentru achizitionarea unui camion nou cu masa proprie de 8232 kg, categoria N3, norma de poluare R6, (euro 6), se plateste taxa de timbre de mediu? Anaf spune ca da, politia spune ca nu, pe cine sa cred? S-a modificat ceva la OUG 9/2013 ? Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Platesc taxa la un autoturism cumparat de nou in 2009? victorte victorte Buna ziua, Problema sta in felul urmator: in 2009 am cumparat un autoturism nou, din tara (reprezentanta), Euro IV, care atunci era scutit de taxa. Daca ... (vezi toată discuția)
Scutire taxa mediu? laurean-s laurean-s o persoana cu handicap gradul II care nu poseda permis este scutita de taxa de mediu la achizitionarea unei masini? (vezi toată discuția)
Timbru de mediu laur50 laur50 As dori sa cumpar un autoturism rulat, marca Nissan, inmatriculat prima data in Romania (nou fiind) in 25.03.2010. Am studiat legislatia in domeniu, de la L ... (vezi toată discuția)