avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... interpetare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

interpetare sentinta

Buna ziua!

Am o nelamurire in legatura cu un dosar in care am fost parat,reclamantul a facut recurs iar raspunsul la recurs este urmatorul:

Tip soluţie: Solutionare
Soluţia pe scurt:
Respinge recursul ca nefondat.
Irevocabila.
Pronuntata în sedinta publica de la 05.02.2010

daca ati putea sa imi spuneti ce inseamna .....am castigat procesu?
Cel mai recent răspuns: el_gringo , utilizator 14:27, 20 Februarie 2016
Recursul reclamantului a fost respins astfel ca prima hotarare pronuntata de instanta de fond a ramas definitiva . Daca la fond ati castigat, acea hotarare s-a pastrat.
Buna ziua! multumesc pentru raspuns,daca puteti sa aruncati o privire va las cateva detalii despre dosar. va multumesc ancticipat!!!

Nr. dosar 836/109/2010*
Instituţie Tribunalul Arges
Dată înregistrare 20.01.2011
Secţie Sectia Civila
Materie Contencios administrativ si fiscal
Obiect actiune în constatare
Stadiu Fond
Ultima modificare 03.06.2013

Soluţia pe scurt:
Încuviinteaza proba cu înscrisuri pentru reclamanta.
Respinge proba cu interogatoriu ca nefiind utila solutionarii cauzei.
Se reia procedura de citare cu pârâtul conform dispoz. art.85 c.pr.civ., cu copia cererii completatoare.
Amâna judecarea cauzei la 11 iunie 2010.
Cu recurs odata cu fondul.
Pronuntata în sedinta publica de la 14 Mai 2010 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal.


Tip soluţie: Respins fond
Soluţia pe scurt:
Respinge actiunea completata.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronuntata în sedinta publica azi 11.06.2010 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal

Tip soluţie: Încheiere
Soluţia pe scurt:
Respinge cererea de abtinere formulata de magistrat Nion Sachelarie.
Pronuntata în sedinta publica azi 24 februarie 2011 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal.

Tip soluţie: Amâna cauza
Soluţia pe scurt:
Respinge actiunea completata.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronuntata în sedinta publica azi 25 februarie 2011 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal

IV. TRASEUL DOSARULUI
18.02.2010
836/109/2010 la Tribunalul Arges
Materie: Contencios administrativ si fiscal Stadiu: Fond
Ultima solutie:
Respins fond
Respinge actiunea completata. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronuntata în sedinta publica azi 11.06.2010 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal.
336 zile - 2 sedinte
20.01.2011
836/109/2010* la Tribunalul Arges
Materie: Contencios administrativ si fiscal Stadiu: Fond
Ultima solutie:
Amâna cauza
Respinge actiunea completata. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronuntata în sedinta publica azi 25 februarie 2011 la Tribunalul Arges- sectie civila, complet specializat contencios administrativ si fiscal.
99 zile - 4 sedinte
29.04.2011
836/109/2010* la CurteadeApel PITESTI
Materie: Contencios administrativ si fiscal Stadiu: Recurs
Ultima solutie:
Anulat
Anuleaza recursul ca netimbrat. Irevocabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu avocat pircanflorian pircanflorian Mama are un dosar pe rol Nr. unic (nr. format vechi) : 1381/109/2013 Data inregistrarii 01.02.2013 Data ultimei modificari: 18.02.2014 Sectie: Secţia ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto iulian08 iulian08 am chemat in instanta finantele publice oravita,si am deschis un proces in resita pentru recuperarea taxei auto,dupa doi ani de zile am castigat procesu iar ... (vezi toată discuția)
Am pierdut in recurs. ce pot sa mai fac? zamolxevaleriu zamolxevaleriu Informaţii detaliate despre dosar Număr unic dosar: 10889/280/2009 Înregistrat în data de: 11.05.2010 Obiect dosar: anulare proces verbal de ... (vezi toată discuția)