Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit cladiri rezidentiale si nerezidentiale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit cladiri rezidentiale si nerezidentiale

buna ziua,am si eu o problema am sediul social acasa si firma nu are activitate deci nu am nici o incasare nimic e o firma de transport marfa iar facturile sunt pe persoana fizica as vrea sa stiu cand completez declaratia de la primarie ce puncte trebuie sa completez???multumesc
Ce scrie pe certificatul constatator onrc?, unde se desfasoara activitatea, la sediu/punct de lucru/in afara sediului? Daca scrie in afara sediului, depuneti declaratie la fisc in care bifati ca nu se desfasoara activitatea acasa si nu veti plati impozitul majorat.
Cum anume veti completa formularul, fie cititi pe el, fie va indruma portarul (nu este greu).