Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate in faliment,angajati in somaj!!!!!!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate in faliment,angajati in somaj!!!!!!!

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti ce trbuie sa fac eu ca angajator(am inchis activitatea de 30 zile si am datorii la buget aferent lunilor mai si iunie ac ),pentru a -mi ajuta angajatii sa beneficieze de somaj.
Mentionez ca in acte nu am inchis inca nici-un punct de lucru......care ar fi pasii de urmat?

Multumesc
Buna ziua,

Din pacate si eu am aceasi problema, de 30 de zile n-am putut sa mai achit contributiile si impozitul la stat. Doresc sa intru in faliment, dar as dori ca si angajatii mei sa poata beneficia de somaj. Cum ar fi mai bine sa fac, sa il concediez si dupa aceea sa intru in faliment sau sa intru in faliment si dupa sa concediez.

Multumesc anticipat pentru intelegere.