Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ajutor recuperare imprumut de la persoana fizica
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ajutor recuperare imprumut de la persoana fizica

Am si eu o problema cu o persoana care i.am inprumutat o suma de bani si nu mai vrea sa mii inapoieze. Pot sa ii mai recuperez?
Multumesc!
aveti contract de imprumut?
dati mai multe detalii
nu am nici un act doveditor, iam dat pe baza de incredere
cata25, utilizator
Martori, sms-uri in care refuza sa vi-I returneze?
Am martori.
Am si mesaje in care promitea ca o sa mii inapoieze, nu a zis nici o data ca nu o sa mii dea.
Eu zic ca este arhisufiecient pt o actiune in instanta.
Am avut si eu un caz numai cu sms-uri si s-a castigat.