avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ajutor recuperare imprumut de la persoana fizica
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ajutor recuperare imprumut de la persoana fizica

Am si eu o problema cu o persoana care i.am inprumutat o suma de bani si nu mai vrea sa mii inapoieze. Pot sa ii mai recuperez?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 15:30, 26 Februarie 2016
aveti contract de imprumut?
dati mai multe detalii
nu am nici un act doveditor, iam dat pe baza de incredere
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2016
cata25, utilizator
Martori, sms-uri in care refuza sa vi-I returneze?
Am martori.
Am si mesaje in care promitea ca o sa mii inapoieze, nu a zis nici o data ca nu o sa mii dea.
Eu zic ca este arhisufiecient pt o actiune in instanta.
Am avut si eu un caz numai cu sms-uri si s-a castigat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani de la persoana fizica petronelasavva petronelasavva Buna ziua,am si eu o intrebare,daca imi puteti raspunde,situatia este in felul urmator,la sfarsitul anului 2008 i-am inprumutat o suma de 5000 euro unui ... (vezi toată discuția)
Recuperare datorie bog_m bog_m buna ziua.am da bani la cineva si nu prea mai are de gand sa mii dea,cu toate ca am act de mana facut cu el,problema e ca,i-am mai dat niste msg de ... (vezi toată discuția)
Am sanse sa recuperez banii pe cale legala? laurentiusergiu_33 laurentiusergiu_33 buna ziua.daca se imprumuta o suma de bani unei persoane,fara dovezi sau martori,iar acea persoana refuza sa returneze suma,exista sanse ca banii sa fie ... (vezi toată discuția)