Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii fiscale intreprindere individuala nou ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii fiscale intreprindere individuala nou infiintata

buna seara! sant gata cu actele pentru o intreprindere individuala ( electrician )....le depun maine la registrul comertului .Am citit diferite articole si nu m-am lamurit ce declaratii trebuie sa depun in prima etapa ?
multumesc mult !
dupa ce ies actele de la registrul comertului mergeti la anaf si depuneti D220 privind venitul estimat sau norma de venit si D600 daca venitul net lunar estimat sau norma de venit lunara este mai mare de 938 lei
va trebui sa achizitionati si registrul unic de control de la anaf
multumesc mult pentru raspuns