avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract

Am incheiat un contract de arenda pe o suprafata de teren agricol in 2010 pe o perioada de 10 ani.Acum as vrea sa reziliez acest contract deoarece am ramas la aceeasi suma fara indexare raportata la inflatie.Cu alte cuvinte nu sunt multumit de ceea ce primesc. Intrebarea mea este cum as putea rezilia contractul?
Cititi cu atentie contractul daca are astfel de clauze si faceti notificare societatii .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract de arenda frasin frasin Am un contract de arenda, eu fiind arendatorul. Arendasul nu si-a indeplinit obligatiile din contract (nu a dat toata cantitatea de cereale prevazuta si nici ... (vezi toată discuția)
Contract de arenda irina09 irina09 Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cand se poate rezilia un contract de arenda? Doresc sa reziliez contractul de arenda, dar tinand cont de faptul ca inca anul ... (vezi toată discuția)
Contractul de arenda bkk bkk Buna ziua,detin cateva suprafete de teren in arenda,si de anul trecut sunt in litigiu cu unul dintre arendatori,acesta m a actionat in instanta sub mentiunea ... (vezi toată discuția)