Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitate secundara cod CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitate secundara cod CAEN

Buna ziua!
daca am la activitate secundara cod CAEN 6209 "Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei" pot sa furnizez echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software? daca nu, cu ce cod CAEN as putea presta acest lucru.
Va multumes cpentru ajutor!
Daca echipamentele respective sunt intai cumparate pe firma dvs. si apoi vandute tertilor, acesta e comert, nu prestare de servicii. In acest caz, trebuie sa va completati obiectul de activitate al firmei cu urmatoarele:
4741 Comert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-lui in magazine specializate
4742 Comert cu amanuntul al echipamentului pentru telecomunicatii in magazine specializate
4743 Comert cu amanuntul al echipamentelor audio/video in magazine specializate
Daca doar intermediati vanzarea lor, aveti nevoie de codurile:
4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse