avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitate secundara cod CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitate secundara cod CAEN

Buna ziua!
daca am la activitate secundara cod CAEN 6209 "Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei" pot sa furnizez echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software? daca nu, cu ce cod CAEN as putea presta acest lucru.
Va multumes cpentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: Lorena Chirila , Avocat 17:29, 16 August 2009
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca echipamentele respective sunt intai cumparate pe firma dvs. si apoi vandute tertilor, acesta e comert, nu prestare de servicii. In acest caz, trebuie sa va completati obiectul de activitate al firmei cu urmatoarele:
4741 Comert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-lui in magazine specializate
4742 Comert cu amanuntul al echipamentului pentru telecomunicatii in magazine specializate
4743 Comert cu amanuntul al echipamentelor audio/video in magazine specializate
Daca doar intermediati vanzarea lor, aveti nevoie de codurile:
4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen necesar pentru import diverse produse MihaiTeo MihaiTeo Buna ziua, Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate. Am o firma si as dori sa ... (vezi toată discuția)
Amanet adibarbu27 adibarbu27 codul cael ptr activitatea caselor de amanet impune obiect unic de activitate , sau pate fi autorizat alaturi de alte activitati desfasurate de o societate? (vezi toată discuția)
Ce coduri caen trebuie trecute mitdan67 mitdan67 Vreu sa deschid un magazin in care sa pot vinde telefoane mobile si accesorii ,.calculatoare si accesori precum in acelasi loc si un service pentru repararea ... (vezi toată discuția)