avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 7 martie zi libera bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

7 martie zi libera bugetari

Buna dimineata :)

S-ar putea sa fiu de rasul lumii, dar am o dilema si tre' asa scap de ea: zilele trecute am citit cum ca ziua de 7 martie va fi libera. Nemaigasind informatia nicaieri am ramas cu senzatia ca am avut vedenii. Ma poate lamuri cineva??
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:51, 1 Martie 2016
Nu exista niciun act normativ care sa prevada asa ceva.

Ce ati citit dvs este pentru Republica Moldova.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telemunca din strainatate temporar intre 6-9 luni- interzisa? ... cristicris cristicris Telemunca din strainatate temporar intre 6-9 luni- interzisa? Buna ziua, Stiu ca au mai fost intrebari similare , dar nu s-a spus nimic concret, daca ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean moldovean igari igari Buna ziua, am o rugaminte la dumneavoastra si anume sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: Cum sa invit un cetatean moldovean in Romania. Ce anume trebuie ... (vezi toată discuția)
Act de identitate expirat și dreptul de a vota vo87yh1c0 vo87yh1c0 Constituția României zice la art. 36 că: (1) Cetăţenii au drept de vot de la vârsta de 18 ani, împliniţi până în ziua alegerilor inclusiv. (2) Nu ... (vezi toată discuția)