avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... creste salariul minim, creste si ajutorul social?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

creste salariul minim, creste si ajutorul social?

Buna ziua!

Citesc azi un ziar online cu titlul "Când şi cu cât va creşte salariul minim pe economie. Măsura se aplică de la 1 mai 2016''
As vrea sa imi spuneti daca se mareste salariul minim se mareste si cuantumul ajutorului social?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:45, 1 Martie 2016
1. Ajutorul social nu are legatura cu salariul minim brut pe economie.

2. Citit pe:

[ link extern ]


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere a copilului vlad_aurelian vlad_aurelian buna seara. ma numesc vlad si este pentru prima data pe un forum. daca am gresit cu ceva va rog nu ma injurati. am si eu o mica problema. sotia mea pe 24 ... (vezi toată discuția)
Pensia minimă se va majora în ian. 2024 conform formulei de calcul din legea 127 a pensiilor? CYBORG CYBORG Bună ziua! Citesc, în presă, despre pensia minimă și formula de calcul și recalculare(aceea din septembrie 2024) a pensiei minime. Voi cita aici ... (vezi toată discuția)
Majorare salariu minim pe economie bitzana bitzana Am si eu o intrebare, cand se mareste salariul minim pe economie se mareste si la bugetari...gen Militari, politie, profesori, etc...astept un raspuns. (vezi toată discuția)