Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... creste salariul minim, creste si ajutorul social?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

creste salariul minim, creste si ajutorul social?

Buna ziua!

Citesc azi un ziar online cu titlul "Când şi cu cât va creşte salariul minim pe economie. Măsura se aplică de la 1 mai 2016''
As vrea sa imi spuneti daca se mareste salariul minim se mareste si cuantumul ajutorului social?
Va multumesc
1. Ajutorul social nu are legatura cu salariul minim brut pe economie.

2. Citit pe:

[ link extern ]