Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... \"Modificare statut\" ?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

"Modificare statut" ?

Este normal ca schimbarile din executiv (demisia unui vice presedinte, alegerea unui inlocuitor, largirea executivului) sa fie incadrate de catre Tribunal la "modificari statut" ? In ce baza ?

Concret, un vice presedinte si a dat demisia. A fost ales, de catre membrii, un altul, s a depus notificarea la Tribunal, notificare in urma careia s a deschis un nou dosar avand la "Obiectul cauzei"... "modificare statut".

Astfel de 2 luni se tot dau termene pentru ca MP "nu are timp", fara ca executivul ales de membrii sa poata intra in atributii.
marco_se, utilizator
PS. Este vorba de un partid nu de o "societate comerciala".