avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Recuperare drepturi necuvenite
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Recuperare drepturi necuvenite

Buna seara
Am acordat in luna ianuarie salariatului concediu de odihna, la solicitarea acestuia, 10 zile. Din pacate incepand de astazi 04.03. a anuntat ca nu mai vine la servici. Pot recupera veniturile acordate necuvenit, respectiv contravaloarea a 7 zile de concediu de odihna?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna necuvenit MariaRamona MariaRamona Buna ziua, Am un angajat care in luna ianuarie a efectuat 10 de zile de concediu de odihna. Pe data de 15 februarie ii inceteaza contractul de munca. Cum ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna necuvenit corapeptea corapeptea Buna ziua, Am nevoie de un sfat urgent. Am un angajat care in perioada ian-martie a efectuat 21 de zile de concediu de odihna. Pe data de 03 aprilie a ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna necuvenit eliss pavel eliss pavel Buna ziua, Am mare nevoie de ajutor. Din 01.02 - 01.03.2010 am avut o angajata in concediu de odihna. A venit la serviciu in zilele de 02.03 si 03.03 2010 ... (vezi toată discuția)