avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... fumatul in masina de serviciu
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

fumatul in masina de serviciu

Buna ziua
Este interzis fumatul in masina de servici.
Eu cred ca da dar nu am gasit articolul.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: lukacs , utilizator 10:14, 21 Martie 2016
stiu ....si totusi doar la noi in Romania se pot da niste norme care nu bat cu legea.....citind textele legale in discutie nu reiese acest lucru.....ghidul guvernului nu prea are puterea unei legi......
din pacate cine nu crede sa conteste si se va clarifica in instanta.....tipic nouă!
Nu uitati ca legea a fost contestata la Curtea Constitutionala si contestatia respinsa. Gasiti aici decizia CC - www.avocatnet.ro/content/art...
dar nu vorbesc deloc despre faptul că legea există.....ca nefumator doar ma bucur de ea.... vorbesc despre faptul ca un "ghid" al guvernului introduce ca fiind loc de munca un loc- masina de serviciu- care conform definitiilor din legi nu este.
ma deranjeaza interpretarile date de institutiile statului unor texte legale care sunt clare ....
cum din păcate se cam intanpla in ultimul timp....apoi in cadrul unro procese care dureaza instanta nu are alta treaba decat sa precizeze cum interpretam.....:((

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua lege anti fumat lucianxyz lucianxyz Buna ziua ! dupa noua lege fumatul este interzis si in masina de servici? si inca o intrebare ... tigara electronica este interzisa numai in mijloacele de ... (vezi toată discuția)
Legea care interzice fumatul crisandra crisandra Buna ziua! Oare stie cineva numarul legii care interzice fumatul in baruri si restaurante, incepand cu data de 01.01.2009. Va multumesc! (vezi toată discuția)
Noua lege a fumatului și fumatul pe casa scării nicsarbu nicsarbu Bună ziua, aș dori să știu dacă legea antifumat care intră în vigoare luna viitoare interzice fumatul pe casa scărilor într-un bloc cu asociație de ... (vezi toată discuția)