Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Noua lege anti fumat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Noua lege anti fumat

Buna ziua ! dupa noua lege fumatul este interzis si in masina de servici? si inca o intrebare ... tigara electronica este interzisa numai in mijloacele de transport in comun, taxi, .... pt ca mie mi-au interzis o si la locul de munca chiar :( .
Buna ziua,

Subiectul s-a discutat pe mai multe topicuri iar parerile sunt impartite. Personal inclin sa cred ca doar daca fiolele au lichid fara nicotina sunteti ferit de amenda.
www.avocatnet.ro/content/for...

In privinta masinii de serviciu la fel as zice ca este locul dvs. de munca, deci vi se poate interzice sa fumati.
ok , multumesc pentru raspuns! din ce vad pana acum lege e cam neclara si interpretabila in unele privinte. deci se poate interzice fumatul in masina de servici de catre angajator , dar ca si posibilitate de sanctionare de catre politie... masina de servici nu stiu daca se considerra spatiu public inchis , pentru ca masina nu este destinata pentru a transporta persoane ... plus ca masina nu e costruita cu plafon si pereti ci cu plafon si portiere .... :). mai asteptam sa fie clarificata mai bine legea !