Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cum se putea transforma postul prin promovare?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cum se putea transforma postul prin promovare?

In 01.01.2010 am fost promovata ca si inspector principal I, in urma obtinerii diplomei de licenta. De atunci au trecut 6 ani si inca ceva, si nu am mai avut parte de nici un fel de promovare. Sunt functionar public, si de citiva ani am ajuns si la vechimea maxima. Dupa 3 ani, din cite stiu, aveam dreptul la o promovare, dar in ce consta aceasta?! La ce aveam dreptul?! Era posibil sa fi putut trece la inspector superior III?! Va rog, ajutati-ma sa elucidez problema, in aceasta frumoasa zi de 8 Martie! Doresc pe aceasta cale o zi senina si pe placul tuturor doamnelor si domnisoarelor, de pe aceasta utila pagina!=D>
Dupa 3 ani trebuia sa fiti promovat la superior 3. Ar trebui sa intrebati la resurse umane, legal aveti tot dreptul.
Multumesc!:)
Si astazi, dupa atitia ani sunt exact in aceeasi situatie. Clar este vorba de rea vointa, sau rea intentie.
Cred ca este rea-vointa .... puteti sesiza ANFP-ul.